• 727681293
  • biuro@esale.com.pl

Przekierowania 301 w .htaccess

przekierowania 301

Przekierowania 301 w .htaccess

Przekierowania 301 w pliku .htaccess są niezbędnymi elementami podczas tworzenia strony internetowej. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to żeby była aktywna tylko jedna wersja strony. Żeby tego dokonać w pliku .htaccess muszą być ustawione odpowiednie przekierowania 301. W innym wypadku google może zaklasyfikować każdą oddzielną wersję strony jak duplikat treści co może mieć negatywny wpływ na pozycje w wyszukiwarce.

W pierwszej kolejności sprawdź czy na serwerze w folderze głównym z plikami strony masz utworzony plik .htaccess Jeśli nie ma tam takiego pliku to musisz go najpierw utworzyć. Co bardzo istotne plik ma niestandardową strukturę ponieważ jego nazwa musi zaczynać się od kropki. Jeśli masz problem ze stworzeniem takiego pliku na serwerze to po prostu otwórz zwykły notatnik i zapisz taki pusty plik wpisując jako nazwę .htaccess, a jako typ pliku wybierając “wszystkie pliki” (nie wybieraj konkretnego rozszerzenia pliku). Następnie wgraj ten plik na serwer do folderu głównego ze stroną. Teraz bezpośrednio na serwerze możesz edytować ten plik. Możesz go też edytować wcześniej na swoim komputerze i wysłać na serwer już gotowy plik z przekierowaniami 301.

Przekierowanie 301 z adresu z www na adres bez www

Jeśli wybierasz, że twój adres strony ma wyświetlać się w pasku adresowym przeglądarki bez “www” należy ustawić przekierowanie 301 z www na adres bez www. Można to wykonać za pomocą poniższego kodu, który trzeba dodać do pliku .htaccess

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]

Przekierowanie 301 z adresu bez www na adres z www

Jeśli chcemy by Twój adres strony w przeglądarce był widoczny z przedrostkiem “www” to należy ustawić odpowiednie przekierowanie w pliku .htaccess jak niżej.

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(?!www\.)(.+) [NC]
RewriteRule ^(.*) http://www.%1/$1 [R=301,NE,L]

Przekierowanie 301 z http na https (SSL)

Jeśli mamy aktywny certyfikat SSL dwa swojej strony to należy także wykonać odpowiednie przekierowanie z protokołu http na protokół szyfrowany https aby wymusić użycie szyfrowania SSL. Można to wykonać za pomocą poniższego kodu.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Przekierowanie 301 z jednego adresu strony na drugi (w ramach jednej domeny)

Jeśli jakiś adres/podstronę w ramach swojej domeny chcemy przekierować na inny adres/podstronę to możemy to osiągnąć za pomocą poniższego. Słowa pisane literami drukowanymi należy zastąpić swoimi adresami.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?TWOJADOMENA\.pl$ [NC]
RewriteRule ^ADRESSTARY(\/.*)?$ https://www.twojadomena.pl/ADRESNOWY [R=301,L]

esale

Napisz komentarz

Referencje

arrow_back_ios

"Najkrócej mówiąc, fantastycznie szybki i mega skuteczny! Życzę wszystkim, żeby rynek składał się tylko z takich wykonawców i rzetelnych firm. Od samego początku komunikacja mega sprawna i szybka - strona www, którą zamówiliśmy sprawnie zrobiona, w szybkim tempie i wszystko tip-top. W razie potrzeby dostawaliśmy dodatkowe wyjaśnienia jako niefachowcy, tylko polecać i trzymać kciuki za takich przedsiębiorców. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów."
Michał O

"Dobry kontakt, przyzwoita cena, profesjonalne wykonanie. Polecam."
Dorota D

"Bezproblemowa obsługa. Szybka, konkretna i tania. Indywidualne podejście do klienta. Sklep po 2 m-ach przynosi zyski! Polecam."
Marcin S

"Bardzo polecam Pana Mateusza! Pan Mateusz jest kulturalnym i uczciwym człowiekiem, zrobił dla nas stronę i dokładnie wytłumaczył jak działa. Z mężem jesteśmy zachwyceni. Nie spodziewaliśmy się, że wszystko będzie takie intuicyjne, a mamy swoje lata i początkowo mieliśmy obawy, czy damy radę. Bardzo dziękujemy Panie Mateuszu."
Katarzyna J

"5 gwiazdek, nie mogło być inaczej, stronka porządna, dokładna, prima sort. Polecam gorąco."
Monika S

arrow_forward_ios
play_arrow stop

zobacz wszystkie opinie na oferteo.pl