• 727681293
  • biuro@esale.com.pl

Wykrywanie szerokości ekranu w Javascript za pomocą biblioteki jquery

jquery

Wykrywanie szerokości ekranu w Javascript za pomocą biblioteki jquery

Wykrywanie szerokości ekranu w javascript może być pomocne podczas wykrywania urządzenia z jakiego stronę odwiedza użytkownik. Dzięki temu możemy wykonać odpowiednie działania w zależności od szerokości ekranu użytkownika. Wykrywanie szerokości ekranu może np. być pomocne przy animacjach wejściowych gdzie wykrywamy odległość scrolla od góry strony. Im mniejsza szerokość ekranu tym bardziej pionowa struktura strony i bardziej zwężona treść dlatego pomocne tutaj może być wykrywanie szerokości ekranu.

Krok 1: Podepnij bibliotękę jquery pod stronę.

Bibliotekę jquery możesz podpiąć pod stronę za pomocą dodania w sekcji <head> strony poniższego kodu:

<script src=”https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.5.1/jquery.min.js”></script>

Krok 2: Wykrywanie szerokości ekranu

Połączmy bibliotekę jQuery z naszym celem wykrywania szerokości ekranu.

Poniższy kod przechowuje dane na temat szerokości ekranu:

$( window ).width()

Tak więc jeśli chcemy, żeby jakaś akcja wykonywała się powiedzmy przykładowo przy szerokości ekranu > 800 px to należy stworzyć funkcję z instrukcją warunkową:

const checkWidth = () => {

if ($( window ).width() > 800) {

//tutaj trzeba wpisać kod który ma się wykonać przy szerokości ekranu powyżej 800 px lub innej wpisanej w warunku wartości

}

}

Wykrywanie szerokości ekranu w Javascript – Podsumowanie

Wykrywanie szerokości ekranu możemy wykonać w prosty sposób za pomocą biblioteki jQuery. Jest to stosunkowo proste i umożliwia wiele interesujących efektów i funkcjonalności na stronach internetowych. Dzięki powyższym krokom możesz łatwo uzyskać wartość szerokości ekranu użytkownika i wykorzystać ją do dostosowywania interakcji na stronie w zależności od urządzenia z jakiego stronę odwiedza użytkownik.

Pamiętaj, że biblioteka jQuery oferuje wiele więcej funkcji i możliwości, które mogą być przydatne w tworzeniu interaktywnych stron internetowych. Warto zaznajomić się z dokumentacją i eksperymentować, aby uzyskać pożądane efekty.

esale

Napisz komentarz

Referencje

arrow_back_ios

"Najkrócej mówiąc, fantastycznie szybki i mega skuteczny! Życzę wszystkim, żeby rynek składał się tylko z takich wykonawców i rzetelnych firm. Od samego początku komunikacja mega sprawna i szybka - strona www, którą zamówiliśmy sprawnie zrobiona, w szybkim tempie i wszystko tip-top. W razie potrzeby dostawaliśmy dodatkowe wyjaśnienia jako niefachowcy, tylko polecać i trzymać kciuki za takich przedsiębiorców. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów."
Michał O

"Dobry kontakt, przyzwoita cena, profesjonalne wykonanie. Polecam."
Dorota D

"Bezproblemowa obsługa. Szybka, konkretna i tania. Indywidualne podejście do klienta. Sklep po 2 m-ach przynosi zyski! Polecam."
Marcin S

"Bardzo polecam Pana Mateusza! Pan Mateusz jest kulturalnym i uczciwym człowiekiem, zrobił dla nas stronę i dokładnie wytłumaczył jak działa. Z mężem jesteśmy zachwyceni. Nie spodziewaliśmy się, że wszystko będzie takie intuicyjne, a mamy swoje lata i początkowo mieliśmy obawy, czy damy radę. Bardzo dziękujemy Panie Mateuszu."
Katarzyna J

"5 gwiazdek, nie mogło być inaczej, stronka porządna, dokładna, prima sort. Polecam gorąco."
Monika S

arrow_forward_ios
play_arrow stop

zobacz wszystkie opinie na oferteo.pl