• 727681293
  • biuro@esale.com.pl

Jak stworzyć stronę internetową?

Jak stworzyć stronę internetową?

Jak stworzyć stronę internetową?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie firmę, która nie posiada własnej strony internetowej. Często także nawet osoby prywatne zakładają swoje strony (np. blogi). Strona internetowa jest wizytówką firmy do której użytkownicy mają możliwość ciągłego dostępu bez względu na porę dnia, tygodnia czy roku. Dlatego niezbędne jest posiadanie profesjonalnej strony internetowej, która jest wizytówką naszego biznesu i jest pierwszym wrażeniem, które użytkownik uzyskuje na temat naszej działalności. Dlatego jeśli chciałbyś mieć stronę i zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową ten artykuł jest dla Ciebie.

No dobrze, ale w takim razie jak stworzyć stronę internetową?

Odpowiadając na pytanie jak stworzyć stronę internetową nie jest tajemnicą, że do wyboru jest kilka całkowicie różnych opcji:

  1. Stworzenie strony w HTML, CSS samodzielnie od podstaw – niezbędna jest wiedza z zakresu kodowania stron np. HTML, CSS, Javascript, a do tego wyczucie estetyczne. Dlatego ta oczywista opcja jest tylko dla osób doświadczonych w tworzeniu stron, posiadających odpowiednią wiedze techniczną, wyczucie estetyki, znajomość trendów oraz dysponujących odpowiednią ilością czasu.
  2. Stworzenie strony w HTML, CSS ale na gotowym szablonie. Opcja polegająca na modyfikowaniu gotowego szablonu pobranego/zakupionego w internecie. Na pewno w przypadku tej opcji możemy posiadać znacznie mniejszą wiedzę z zakresu HTML i CSS jednak w dalszym ciągu musimy posiadać jakieś podstawy tych języków. W innym przypadku nie będziesz w stanie dokonać zmian w szablonie. Opcja polecana dla osób rozumiejących kod, posiadających chociaż podstawową wiedzę z zakresu HTML, CSS, administracji stron oraz oczywiście dysponujących odpowiednią ilością czasu na stworzenie strony internetowej.
  3. Stworzenie strony samodzielnie ale za pomocą kreatora online do tworzenia stron. Jest to opcja pośrednia, w którym tworzymy samodzielnie stronę internetową ale czynimy to bez znajomości z zakresu kodowania stron. Gotowe kreatory online umożliwiają nam tworzenie bloków czy elementów stron bez wiedzy z zakresu kodowania stron. Plusem jest łatwość tworzenia strony, a minusem ograniczenia kreatorów czy tworzenie stron z gotowych elementów tak jak setki czy tysiące innych stron. Opcja polecana jest dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy technicznej z zakresu kodowania stron ale chcą samodzielnie stworzyć stronę i dysponują na to odpowiednią ilością czasu. Na początku musimy nauczyć się obsługi kreatora, a następnie wykonać w nim stronę co także jest czasochłonne.
  4. Stworzenie strony samodzielnie za pomocą gotowego CMS np. WordPress. Również opcja pośrednia – tworzymy stronę bez znajomości kodowania. Jednak przy instalacji wordpressa musimy umieć wgrać pliki na serwer, stworzyć i podłączyć bazę danych i finalnie zainstalować wordpress. Nie jest to czarna magia i wszystko jest opisane w instrukcji instalacji jednak jeśli robimy to pierwszy raz na pewno poświęcimy na to trochę naszego czasu. Następnie po zainstalowaniu wordpress przystępujemy z nim do pracy i tworzenia oraz edycji strony. Opcja polecana dla osób dysponujących odpowiednią ilością czasu ponieważ nauczenie się obsługi wordpressa i następnie stworzenie w nim finalnej strony internetowej jest dość czasochłonne szczególnie na początku przygody z wordpressem.
  5. Powierzenie tworzenia strony internetowej osobom/firmom specjalizującym się w tworzeniu stron i aplikacji www. Opcja szczególnie polecana osobom nie dysponującym odpowiednią ilością czasu na tworzenie strony samodzielnie, czy osobom nie dysponującym odpowiednią wiedzą techniczną.

Tak więc zastanawiając się nad tym jak stworzyć stronę internetową przede wszystkim musimy zadać sobie pytania:

  1. czy mamy czas na tworzenie strony samodzielnie? Nawet jeśli użyjemy do tego gotowych rozwiązań jak kreatory online czy gotowe CMS jak wordpress to i tak musimy nastawić się na co najmniej kilkanaście/kilkadziesiąt godzin spędzonych nad nauką aplikacji, sprawdzeniem konkurencji, planowaniem projektu, przygotowaniem treści i finalnie stworzeniem strony.
  2. czy strona taka będzie profesjonalna, estetyczna i atrakcyjna w odbiorze dla użytkownika?

Jeśli na powyższe oba pytania odpowiedź brzmi “tak” to wspaniale! W takim razie czas na stworzenie strony samodzielnie! Natomiast jeśli odpowiedź na choćby jedno z powyższych pytań jest negatywna należy raczej powierzyć stworzenie strony internetowej osobie/firmie specjalizującej się w tworzeniu stron internetowych.

esale

Napisz komentarz

Referencje

arrow_back_ios

"Najkrócej mówiąc, fantastycznie szybki i mega skuteczny! Życzę wszystkim, żeby rynek składał się tylko z takich wykonawców i rzetelnych firm. Od samego początku komunikacja mega sprawna i szybka - strona www, którą zamówiliśmy sprawnie zrobiona, w szybkim tempie i wszystko tip-top. W razie potrzeby dostawaliśmy dodatkowe wyjaśnienia jako niefachowcy, tylko polecać i trzymać kciuki za takich przedsiębiorców. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów."
Michał O

"Dobry kontakt, przyzwoita cena, profesjonalne wykonanie. Polecam."
Dorota D

"Bezproblemowa obsługa. Szybka, konkretna i tania. Indywidualne podejście do klienta. Sklep po 2 m-ach przynosi zyski! Polecam."
Marcin S

"Bardzo polecam Pana Mateusza! Pan Mateusz jest kulturalnym i uczciwym człowiekiem, zrobił dla nas stronę i dokładnie wytłumaczył jak działa. Z mężem jesteśmy zachwyceni. Nie spodziewaliśmy się, że wszystko będzie takie intuicyjne, a mamy swoje lata i początkowo mieliśmy obawy, czy damy radę. Bardzo dziękujemy Panie Mateuszu."
Katarzyna J

"5 gwiazdek, nie mogło być inaczej, stronka porządna, dokładna, prima sort. Polecam gorąco."
Monika S

arrow_forward_ios
play_arrow stop

zobacz wszystkie opinie na oferteo.pl